Muurola maastot 26.5.2007

T U L O K S E T

© Muurolan Kisaveikot
Sarjaluettelo:
T9; P9; T10; P10; T11; T12; P12; T13; P13; MYL; M35; M45; M17; M19; M55; M65; T14; T15; P14; P15; M75; N17; N35;

Naiset 9 vuotta 1 km V

  1. Milla Siirtola           LaVe                          4.26,6
  2. Sonja Alasaukko-oja      LapLu                         4.36,1      0.09,5
  3. Saana Suorsa             LapLu                         4.43,1      0.16,5
  4. Heidi Alasaukko-oja      LapLu                         5.02,2      0.35,6
  5. Mira Toivonen            RoLa                          5.02,9      0.36,3
  6. Alina Heikkilä           LapLu                         5.03,5      0.36,9
  7. Niina Siila              LaVe                          6.00,1      1.33,5
 Poisjäänyt   1
  -   6.            Sandra Vallas
Sarjaluettelo

Miehet 9 vuotta 1 km V

  1. Julius Toivola           LapLu                         4.15,9
  2. Eemeli Kiminki           RaPe                          4.18,0      0.02,1
  3. Santeri Sulisalo         LaVe                          4.29,0      0.13,1
  4. Wille Karhumaa           LapLu                         4.32,2      0.16,3
  5. Ville Pernu              RaPe                          5.02,9      0.47,0
  6. Ekkuviitasaari           LapLu                         5.03,4      0.47,5
  7. Janne Ojaniemi           LapLu                         5.19,7      1.03,8
  8. Turo Torvinen            PePo                          5.22,5      1.06,6
  9. Leevi Hetta              LapLu                         5.24,5      1.08,6
 10. Leevi Alajärvi           LapLu                         7.12,4      2.56,5
 Sarja on kesken, puuttuu   4
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 1 km V

  1. Pinja Siirtola           LaVe                          4.42,4
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 1 km V

  1. Santeri Vallas           RoLa                          3.52,9
  2. Taneli Tepsa             LaVe                          3.54,0      0.01,1
  3. SamuliSulisalo           LaVe                          4.08,6      0.15,7
  4. Harri Hietanen           LapLu                         4.13,3      0.20,4
  5. Ari-Matti Meltaus        RoLa                          4.31,6      0.38,7
  6. Lauri Juujärvi           LapLu                         4.44,0      0.51,1
  7. Jarkko Ojaniemi          LapLu                         5.06,9      1.14,0
Sarjaluettelo

Naiset 11 vuotta 1 km V

  1. Katariina Mäntynenä      LapLu                         4.15,9
  2. Birgitta Törmänen        RoLa                          4.19,6      0.03,7
  3. Kaisa Juujärvi           LapLu                         4.25,3      0.09,4
  4. Sini Toivola             LapLu                         4.31,4      0.15,5
  5. Marika Ruokamo           PosPy                         4.40,6      0.24,7
  6. Veera Alajärvi           LapLu                         5.22,4      1.06,5
 Poisjäänyt   1
  -  33.            Jonna Haapala            RaPe
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Moona Hoppula            LaVe                          9.34,8
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

  1. Teemu Julkunen           LaVe                          8.41,8
  2. Kristo Suorsa            LapLu                         9.25,2      0.43,4
  3. Manu Laaksonen           LapLu                         9.54,1      1.12,3
Sarjaluettelo

Naiset 13 vuotta 2 km V

  1. Jenni Pylvänäinen        LapLu                         8.48,1
  2. Jenna-Riikka Kouva       PosPy                         8.54,0      0.05,9
  3. Elina Illikainen         RaPe                          8.59,5      0.11,4
  4. Aino Rissala             LapLu                         9.01,3      0.13,2
 Keskeytys   1
  -  44.            Heidi Törmänen           RoLa
Sarjaluettelo

Miehet 13 vuotta 2 km V

  1. Juho Jumisko             LapLu                         7.40,6
  2. Johan Vitikka            RoLa                          8.36,0      0.55,4
  3. Kalle Salmela            RaPe                          8.37,6      0.57,0
Sarjaluettelo

Miehet 6 km V

  1. Jyri Memonen             RoLa                         21.19,7
  2. Juho Hiltunen            RoLa                         21.20,9      0.01,2
  3. Ilkka-Petri Välitalo     MKV                          21.28,7      0.09,0
  4. Ari-Pekka Leppänen       LapLu                        22.14,2      0.54,5
  5. Harri Heikkilä           LapLu                        25.40,4      4.20,7
 Poisjäänyt   1
  -  51.            Joni Rautio              LapLu
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 6 km V

  1. Kari Uusiautti           RDS                          21.33,2
  2. Ari Kestilä              RDS                          23.11,3      1.38,1
  3. Sakari Törmänen          RoLa                         24.41,7      3.08,5
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 6 km V

  1. Tapani Karjalainen       RoLa                         25.30,6
  2. Tapio Keränen            RaPe                         27.04,6      1.34,0
 Poisjäänyt   2
  -  58.            Jouko Kaltiokumpu        LaVe
  -  57.            Markku Ollila            AlPi
Sarjaluettelo

Miehet 17 vuotta 4 km V

  1. Jaakko Julkunen          LaVe                         13.55,4
Sarjaluettelo

Miehet 19 vuotta 4 km V

  1. Mikko Kelottijärvi       RoLa                         13.22,4
  2. Janne Kämä               LapLu                        14.00,3      0.37,9
  3. Lassi Vitikka            RoLa                         14.05,1      0.42,7
  4. Lassi Rajakangas         RaPe                         19.01,4      5.39,0
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 4 km V

  1. Paavo Leinonen           PoVi                         15.40,3
  2. Pekka Kuivalainen        Kitt.urh.                    16.34,4      0.54,1
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 4 km V

  1. Kalle Tuisku             RDS                          16.26,7
  2. Heino Kilpamäki          RDS                          18.06,6      1.39,9
  3. Oiva Lukkari             AlPi                         20.01,8      3.35,1
 Poisjäänyt   1
  -  67.            Paavo Kilpamäki          RanRaKa
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Essi Stålnacke           LapLu                        15.21,3
  2. Emma Stålnacke           LapLu                        16.07,7      0.46,4
  3. Eeva-Maria Viik          LapLu                        16.16,9      0.55,6
  4. Elina Kangas             LapLu                        16.35,2      1.13,9
  5. Peppi Martin             LapLu                        17.33,9      2.12,6
  6. Elina Markkanen          RaPe                         17.37,8      2.16,5
 Poisjäänyt   1
  -  74.            Tuuli Vesa               LapLu
Sarjaluettelo

Naiset 15 vuotta 3 km V

  1. Anni Hakola              RoLa                         12.47,7
  2. Piia Siila               LaVe                         14.33,1      1.45,4
  3. Hanna Kaakkurivaara      RoLa                         14.59,6      2.11,9
 Poisjäänyt   1
  -  78.            Johanna Kaltiokumpu      LaVe
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 3 km V

  1. Mikko Marjamaa           KU                           13.43,0
  2. Akseli Torvinen          RaPe                         17.12,9      3.29,9
Sarjaluettelo

Miehet 15 vuotta 3 km V

  1. Jani Ylisaukko-oja       LapLu                        11.19,3
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta 3 km V

  1. Kalevi Kestilä           RoLa                         19.00,2
  2. Paavo Harju              RDS                          20.41,5      1.41,3
Sarjaluettelo

Naiset 17 vuotta 4 km V

  1. Johanna Peiponen         RoLa                         14.12,5
  2. Tiina Tepsa              LaVe                         17.37,5      3.25,0
 Poisjäänyt   2
  -  87.            Elli Hemminki            RoLa
  -  86.            Anni Hemminki            RoLa
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 4 km V

  1. Kati Kuivalainen         Kitt.urh.                    17.22,9
Sarjaluettelo