PSM -kisat 2004

 

100M N Loppukilpailu

Tuuli: +1.7

 

1.  Sari Keskitalo          Pellon Ponsi                   12,16

2.  Leena Huhta             Aavasaksan Urheilijat          12,76

3.  Inka Montell            Aavasaksan Urheilijat          12,93

4.  Henriikka Timonen       Pellon Ponsi                   13,07

5.  Kristiina Kangas        Oulun Pyrintö                  13,67

 

100AJ N Loppukilpailu

Tuuli: +3.2

 

1.  Emma Montell            Aavasaksan Urheilijat          14,22

2.  Madleena Larivaara      Oulun Pyrintö                  14,62

3.  Inka Montell            Aavasaksan Urheilijat          15,24

4.  Kristiina Kangas        Oulun Pyrintö                  15,77

5.  Elisa Leinonen          Paltamon Urheilijat            16,11

6.  Jaana Kangas            Tervolan Terävä                16,42

 

3-LOIKKA N Loppukilpailu

 

1.  Elisa Leinonen          Paltamon Urheilijat       10.94 +3.0              

2.  Katja Kangas            Tervolan Terävä           10.10 +6.1               

 

KORKEUS N Loppukilpailu

 

1.  Jenni Heikkilä          Haukiputaan Heitto          160 

2.  Jaana Kangas            Tervolan Terävä             155 

3.  Jonna Jantunen          Oulun Pyrintö               145 

3.  Sanna Keskitalo         Aavasaksan Urheilijat       145 

 

KUULA N Loppukilpailu

 

1.  Maarit Krekilä          Raahen Vesa               11.74 

2.  Sanna Keskitalo         Aavasaksan Urheilijat      9.13 

3.  Jonna Jantunen          Oulun Pyrintö              8.83 

4.  Piia-Maria Vuorinen     Lapin Lukko                5.43 

 

MOUKARI N Loppukilpailu

 

1.  Heidi Huhtala           Veitsiluodon Kisa-Veikot  40.59 

 

KIEKKO N Loppukilpailu

 

1.  Maarit Krekilä          Raahen Vesa               46.94 

2.  Karoliina Könönen       Pellon Ponsi              28.72 

3.  Piia-Maria Vuorinen     Lapin Lukko               20.30 

 

KEIHŽS N Loppukilpailu

 

1.  Seila Ruokamo           Posion Pyrintö            38.13 

 

60M T11 Loppukilpailu

Tuuli: +3.3

 

1.  Janika Könönen          Pellon Ponsi                   09,73

2.  Meri Taavettila         Rovaniemen Lappi               10,02

 

600M T11 Loppukilpailu

 

1.  Janita Pulkkinen        Sotkamon Jymy                2.06,81

2.  Meri Taavettila         Rovaniemen Lappi             2.09,88

 

60M T13 Loppukilpailu

Tuuli: +3.0

 

1.  Riikka Ollikainen       Lapin Lukko                    09,47

    Karoliina Kyllönen      Lapin Lukko                      DNS

 

600M T13 Loppukilpailu

 

1.  Jatta Pulkkinen         Sotkamon Jymy                1.55,19

2.  Laura Nurmela           Kemijärven Urheilijat        1.56,78

    Karoliina Kyllönen      Lapin Lukko                      DNS

    Riikka Ollikainen       Lapin Lukko                      DNS

 

PITUUS T13 Loppukilpailu

 

1.  Salla Nykänen           Saarenkylän Ns:n Urheilij   436 +2.0              

2.  Jatta Pulkkinen         Sotkamon Jymy               400 +1.9              

3.  Laura Nurmela           Kemijärven Urheilijat       385 +3.9              

4.  Riikka Ollikainen       Lapin Lukko                 356 +3.2              

 

100M M Loppukilpailu

Tuuli: +3.5

 

1.  Ville Lahtela           Lapin Lukko                    11,13

2.  Risto Pohjanen          Alatornion Pirkat              11,37

3.  Juha Kivelä             Alatornion Pirkat              11,60

4.  Tuomas Hyykoski         Lapin Lukko                    12,00

5.  Harri Saarijärvi        Nivan Voima                    12,05

    Jani Hirsivaara         Alatornion Pirkat                DNS

 

100M M Alkuerät  Erä 1

Tuuli: +1.2

 

1.  Ville Lahtela           Lapin Lukko                    11,35

2.  Risto Pohjanen          Alatornion Pirkat              11,55

3.  Juha Kivelä             Alatornion Pirkat              11,81

4.  Jani Hirsivaara         Alatornion Pirkat              12,01

5.  Olavi Kurola            Lapin Lukko                    12,46

6.  Ville Rantaniemi        Saarenkylän Ns:n Urheilij      12,86

    Janne Seppälä                                          18,97

 

100M M Alkuerät  Erä 2

Tuuli: +1.4

 

1.  Harri Saarijärvi        Nivan Voima                    12,09

2.  Tuomas Hyykoski         Lapin Lukko                    12,31

    Jukka Mononen           Jyväskylän Kenttäurheilij        DNS

    Anssi Heiskari          Lapin Lukko                      DNS

    Vili Koskiniemi         Lapin Lukko                      DNS

    Juha Åman               Alatornion Pirkat                DNS

 

110AJ M Loppukilpailu

Tuuli: +2.6

 

1.  Ville Lahtela           Lapin Lukko                    15,02

2.  Tero Valta              Oulun Pyrintö                  15,42

 

800M M Loppukilpailu

 

1.  Toni Nikkeri            Rovaniemen Lappi             2.05,03

2.  Pyry Liedes             Iin Yritys                   2.07,66

3.  Aki Koskela             Alatornion Pirkat            2.09,24

4.  Mikko Kelottijärvi      Rovaniemen Lappi             2.12,14

5.  Jere Pekkala            Kaukosen Revontulet          2.29,43

6.  Toni Viita              Lapin Lukko                  2.37,20

    Jyri Memonen            Rovaniemen Lappi                 DNS

    Tuukka Haaranen         Rovaniemen Lappi                 DNS

    Janne Kämä              Lapin Lukko                      DNS

    Jaakko Leinonen         Laitasaaren Veto                 DNS

 

3000M M Loppukilpailu

 

1.  Tuukka Sundström        Oulun Pyrintö                9.03,66

2.  Jaakko Leinonen         Laitasaaren Veto             9.04,17

3.  Ismo Pudas              Iin Yritys                   9.15,92

4.  Joni Rautio             Oulun NMKY:n Urheilijat      9.34,89

5.  Ari Kestilä             Rovaniemen Roadrunners      10.03,21

6.  Juho-Matti Pallari      Jääskön Luisto              10.15,45

7.  Matias Marjala          Oulun Pyrintö               10.17,21

8.  Jaakko Rasvala          Yli-Iin Naseva              10.37,49

 

PITUUS M Loppukilpailu

 

1.  Matti Särkelä           Pudasjärven Urheilijat      615 +1.0              

2.  Janne Kämä              Lapin Lukko                 561 +2.1               

3.  Anssi Ylipulli          Lapin Lukko                 537 +2.0              

4.  Ville Rantaniemi        Saarenkylän Ns:n Urheilij   531 +2.6              

 

3-LOIKKA M Loppukilpailu

 

1.  Matti Särkelä           Pudasjärven Urheilijat    12.11 +2.9              

2.  Joonas Heikkinen        Rovaniemen Lappi          11.05 +1.6              

3.  Anssi Ylipulli          Lapin Lukko               10.95 +3.2              

 

KORKEUS M Loppukilpailu

 

1.  Topi Hyttinen           Veitsiluodon Kisa-Veikot    175 

2.  Joonas Heikkinen        Rovaniemen Lappi            155 

3.  Anssi Ylipulli          Lapin Lukko                 155 

4.  Janne Kangas            Rovaniemen Lappi            150 

 

KUULA M Loppukilpailu

 

1.  Tuomo Tihinen           Oulun Pyrintö             18.29 

2.  Harri Kuusijärvi        Pellon Ponsi              15.93 

 

MOUKARI M Loppukilpailu

 

1.  Petri Launonen          Oulun NMKY:n Urheilijat   49.18 

2.  Santeri Arffman         Oulun Pyrintö             41.22 

 

KIEKKO M Loppukilpailu

 

1.  Joni Peuraniemi         Kolarin Työväen Urheilija 41.65 

2.  Jaakko Metsälehto       Rovaniemen Lappi          29.92 

 

KEIHŽS M Loppukilpailu

 

1.  Seppo Hirvonen          Kajaanin Kipinä           68.06 

2.  Tero Nokka              Kemin Kunto               65.72 

3.  Veikko Yliranta         Kaukosen Revontulet       49.49 

4.  Miika Hämäläinen        Rovaniemen Lappi          49.36 

5.  Lauri Hyykoski          Rovaniemen Lappi          41.73 

 

600M P11 Loppukilpailu

 

1.  Mikko Marjamaa          Kemijärven Urheilijat        2.03,17

 

60M P13 Loppukilpailu  Erä 1

Tuuli: +1.9

 

1.  Teemu Rovanperä         Lapin Lukko                    09,89

    Joni Barsk              Lapin Lukko                      DNS

    Eeli Kivikaarre         Lapin Lukko                      DNS

    Eetu Kiistala           Lapin Lukko                      DNS

    Joonas Viita            Lapin Lukko                      DNS

 

60M P13 Loppukilpailu  Erä 2

Tuuli: +1.9

 

1.  Mikko Rovanperä         Lapin Lukko                    09,56

    Marko Kiistala          Lapin Lukko                      DNS

    Jari Jukkola            Lapin Lukko                      DNS

    Ossi Sahlberg           Lapin Lukko                      DNS

 

600M P13 Loppukilpailu

 

1.  Jari Kolari             Alatornion Pirkat            1.59,82

    Eetu Kiistala           Lapin Lukko                      DNS

    Eeli Kivikaarre         Lapin Lukko                      DNS

    Marko Kiistala          Lapin Lukko                      DNS

    Ossi Sahlberg           Lapin Lukko                      DNS

 

PITUUS P13 Loppukilpailu

 

1.  Teemu Rovanperä         Lapin Lukko                 332 +3.0              

2.  Mikko Rovanperä         Lapin Lukko                 332 +1.8              

 

100AJ P15 Loppukilpailu

Tuuli: +3.4

 

1.  Eemeli Kaartinen        Veitsiluodon Kisa-Veikot       15,95

    Tommi Siekkinen         Kuivasjärven Aura                DNS

    Anssi Ylipulli          Lapin Lukko                      DNS