Rovaniemen
Lappi

Rovaniemen
Lappi

Rovaniemen
Lappi

 Etusivu

Hiihtojaosto
Kalenterit
Suunnistusjaosto
Veteraanijaosto
Yleisurheilujaosto
Kunniakierros 2009
Kisailut
05 06 07 08 09 10

Kalenterit (Yu)
Tiedotearkisto
Tulokset
Tilastopaja
SUL
Lomakkeita

Toimintaamme tukevat:

Kävijöitä 25.11.2003 alkaen
 Lomakkeita |  Jäsenyys |  Linkit |  Seuratietoa |  Yhteystiedot |  Vieraskirja |  Kuva-arkisto 
   
   Osallistumiset 2006 Muutettu: 14 01 2007
  Rovaniemen Lapin yleisurheilijoiden kisailut 2006...
Tilanne 29.11.2006
----------------------------------------------------------------------------
Hakusanat:
Rovaniemen Lappi                              Kilpailuja yhteensä: 60
RovaLa                                      Osallistujia yhteensä: 350
RovanLa                                  Lajisuorituksia yhteensä: 481
Rola, RovLa, RovLap,RoiLa
----------------------------------------------------------------------------

X Sisuhallit 19.11.2006 Rovaniemi
RDS:n talvisarjajuoksun 2. osakilpailu 4.11.06
RDS:n talvisarjajuoksun 1. osakilpailu 7.10.06
Vammala, Koululaisten SM-kisat, 10.9.2006
Kuortane, Maastofinaali 17.9.2006
Rovaniemi, 28. Jääskön juoksu 17.9.2006
Sodankylä, maastofinaali 10.9.2006
Rovaniemi, pk. kilpailut 30.8.2006
Janakkala, 16- ja 17-v. SM-kilp. 18.-20.8.2006
Turku, 15- ja 14-v. SM-kilpailut 18.8.2006
Espoo/Helsinki, 17-v maaottelu 26.8.2006
Muurola, Muurolan piikki pm-kilpailut 27.8.2006
Rovaniemi, XIII Ounashölkkä 26.8.2006
Rovaniemi, pk. kilpailut 23.8.2006
Rovaniemi/S, Vattenfall-seuracup 15.8.2006
Kemi, VKV:N Elokuun kisat 12.8.2006
Rovaniemi, pm 17/19 8.-9.8.2006
Kuopio, veteraanien SM-kisat 4.-6.8.2006
Posio, pm-sisulisäkilpailut 5.-6.8.2006
19.-30.7.2006 Veter. EM-yleisurheilu, Poznan, Puola
Lapua, 19-v. SM-kilpailut 29.-30.7.2006
Helsinki/E, GE Money Junior Grand Prix 25.7.2006
Posio, pk. kilpailut 17.7.2006
Rovaniemi/S, 10. Lapin leiskautukset 15.7.2006
Raahe, POHJOIS-SUOMEN VETERAANI-KISAT 8.7.2006
Rovaniemi, M/N Pm-kisat 11-12.7.2006
Mikkeli,VIESTINJUOKSUN SM-KILPAILUT 2006
Rovaniemi, pitkät ratamatkat 6.7.2006
Vihti, veteraanien Kevätkisat 28.5.2006
Posio, 23. kans. Juhannuskisat 23.6.2006
Pello, Kalottiottelu 1.-2.7.2006
Rovaniemi, pm-viestit 27.6.2006
Pudasjärvi, Pohjantähtigames 22.6.2006
Rovaniemi, pm-sisulisäviestit 15.6.2006
Tornio, Rajakisat 10.6.2006
Veteraanien P-Suomen mestaruuskilpailut 2.4.2006
Rovaniemi, Rovaniemen Kansalliset 7.6.2006
Muurola, Muurola-Maastot 27.5.2006
Oulu, Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2006
Ruona, Miniviesti 20.5.2006
Ruona, Maantiejuoksut 20.5.2006
Rovaniemi/S, leirikilpailut 20.5.2006
Toukokuun ratatonnit, Sodankylä 18.5.2006
Sm-maastot Kusiaismäki, Saarijärvi 14.5.2006
Joensuu, pm-kilpailut 19.2.2006
XXX Lapin Lenkki Rovaniemi 7.5.06
Lohijärven Vappuhölkkä 1.5.06
RDS:n talvisarjajuoksun  6. osakilpailu 22.4.06
Veteraanien MM-hallit, Itävalta 15.-20.3.2006
Tampere, Junior Indoor Games 11.-12.3.2006
SM-hallit 17-19-22 Helsinki 4-5.3.06
RDS:n talvisarjajuoksun  5. osakilpailu 4.3.06
SM-hallit Tampere 2006
POHJOIS-SAVON HALLITONNIT KUOPIO 22.2.2006
Veteraanien SM-hallit 18.-19.02.2006 Helsinki
Lapin avoimet pm-hallit 18.2.2006
Oulu, pm-kilpailut 11.-12.2.2006
Jyväskylä, pm-kilpailut 10.2.2006
Kuopio, pm-hallikilpailut 27.-28.1.2006
RDS:n talvisarjajuoksun 4. osakilpailu 14.1.06




 X Sisuhallit 19.11.2006 Rovaniemi

P9 60 m                             Loppukilpailu
4. Nico Keskiniva                          RovaLa              10,36 

P9 Pituus                           Loppukilpailu
4. Nico Keskiniva                          RovaLa               3,30 
          3,00  3,30     -

P13 60 m                            Loppukilpailu
1. Janne Turpeenniemi                      RovaLa               8,06 
6. Atte Alahelisten                        RovaLa               9,31 

P13 600 m                           Loppukilpailu
1. Janne Turpeenniemi                      RovaLa            1.44,16 

P15 60 m                            Loppukilpailu
2. Matias Karjalainen                      RovaLa               8,10 
4. Teemu Ollonen                           RovaLa               8,52 

P15 Pituus                          Loppukilpailu
1. Matias Karjalainen                      RovaLa               5,33
          5,19  5,23     -  5,33     -     -
                                            

M17 60 m                            Loppukilpailu
1. Vili Koskiniemi                         RovaLa               7,39 

M17 800 m                           Loppukilpailu
1. Mikko Kelottijärvi                      RovaLa            1.59,41 

M17 Korkeus                         Loppukilpailu
1. Miika Vaara                             RovaLa                193 
         180 185 190 193 196
          XO   O  XO   O XXX

M17 Pituus                          Loppukilpailu
1. Miika Vaara                             RovaLa               5,22
             -  4,98  5,00  5,22  4,92  4,93
                                            

T9 60 m                             Loppukilpailu
5. Julia Heino                             RovaLa              10,55 

T9 Pituus                           Loppukilpailu
6. Julia Heino                             RovaLa               3,06
          3,06     -  2,99
                          

T11 60 m                            Loppukilpailu
1. Jenna Turpeenniemi                      RovaLa               9,00 

T11 600 m                           Loppukilpailu
4. Birgitta Törmänen                       RovaLa            2.17,35 
5. Meiju Skinnarla                         RovaLa            2.28,05 

T11 Pituus                          Loppukilpailu
1. Jenna Turpeenniemi                      RovaLa               4,23
          4,20  4,03  3,74  4,23
9. Meiju Skinnarla                         RovaLa               3,19
          2,99     -  2,83  3,19
                                
T13 60 m                            Loppukilpailu
1. Heidi Törmänen                          RovaLa               8,83 
6. Janina Arhipoff                         RovaLa               9,34 

T13 600 m                           Loppukilpailu
1. Heidi Törmänen                          RovaLa            1.58,03 

T15 800 m                           Loppukilpailu
1. Anni Hakola                             RovaLa            2.29,63 
2. Hanna Kaakkurivaara                     RovaLa            3.00,74 

N17 800 m                           Loppukilpailu
1. Johanna Peiponen                        RovaLa            2.25,78 

Alkuun

********************************************************************** RDS:n talvisarjajuoksun 2. osakilpailu 4.11.06 P16 5km 4. Leevi Hakanpää RoLa 29.29 T18 5km 1. Anni Hemminki RoLa 20.40 2. Elli Hemminki RoLa 21.31 M75 5km 1. Kalevi Kestilä RoLa 28.24 M45 10km 2. Tapani Karjalainen RoLa 45.04

Alkuun

********************************************************************** RDS:n talvisarjajuoksun 1. osakilpailu 7.10.06 P10 2 km 2. Ari-Matti Meltaus RoLa 9.05 P16 5 km 6. Leevi Hakanpää RoLa 28.31 T18 5 km 1. Johanna Peiponen RoLa 18.13 2. Anni Hemminki RoLa 20.09 3. Elli Hemminki RoLa 20.30 P18 5 km 1. Mikko Kelottijärvi RoLa 17.47 M75 5 km 1. Kalevi Kestilä RoLa 26.32 M kunto 5 km 2. Ossi Peltoniemi RoLa 16.59 M45 10 km 5. Tapani Karjalainen RoLa 42.47 N kunto 10 km 1. Aira Peiponen RoLa 51.56

Alkuun

********************************************************************** Vammala, Koululaisten SM-kisat, 10.9.2006 A-sarja tytöt 3000m (yli 15 vuotiaat) 3. Johanna Peiponen Rovaniemi/Lyseon lukio 10.22,62

Alkuun

********************************************************************** Kuortaneen maastofinaali, 17.9.2006 T14 3,3KM 3. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 13.38

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, 28. Jääskön juoksu 17.9.2006 M yleinen 7,2km 2) Mikko Kelottijärvi RoLa 26.01 M70 7,2km 2) Kalevi Kestilä RoLa 37.00

Alkuun

********************************************************************** Sodankylä, maastofinaali 10.9.2006 Tytöt 14v 3,0km 1)Anni Hakola RoLa 11.51 Pojat 13v 3,0km 1)Tuukka Osmanen RoLa 11.16 Miehet 17v 4,5km 2)Mikko Kelottijärvi RoLa 16.03

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, pk. kilpailut 30.8.2006 P12 200 m 2. Ville Nikka Rovaniemen Lappi 33,3h Korkeus P12 1. Ville Nikka Rovaniemen Lappi 125 P11 200 m 1. Matti Vesterinen Rovaniemen Lappi 34,1h 2. Aleksi Hiltunen Rovaniemen Lappi 37,8h Korkeus P11 1. Matti Vesterinen Rovaniemen Lappi 120 2. Aleksi Hiltunen Rovaniemen Lappi 110 T13 200 m 1. Henna Tervo Rovaniemen Lappi 33,3h T12 200 m 1. Heidi Törmänen Rovaniemen Lappi 30,6h Korkeus T12 1. Heidi Törmänen Rovaniemen Lappi 115 T11 200 m 1. Jenna Turpeenniemi Rovaniemen Lappi 34,7h 3. Katri Varrio Rovaniemen Lappi 41,1h T10 200 m 2. Birgitta Törmänen Rovaniemen Lappi 35,8h Korkeus T10 1. Birgitta Törmänen Rovaniemen Lappi 100

Alkuun

********************************************************************** Janakkala, 16- ja 17-v. SM-kilp. 18.-20.8.2006 M17 300 m 7. 448 Mikko Kelottijärvi 1989 RovaLa 36,48 N16 3000 m 2. 449 Johanna Peiponen 1990 RovaLa 10.21,73 M17 800 m Alkuerät Erä 3 1. 448 Mikko Kelottijärvi 1989 RovaLa 2.00,10Q M17 800 m 4. 448 Mikko Kelottijärvi 1989 RovaLa 1.58,42

Alkuun

********************************************************************** Turku, 15- ja 14-v. SM-kilpailut 18.-20.8.2006 T14 2000 m 11. Anni Hakola RovanLa 7.17,37 P14 Kolmiloikka 17. Matias Karjalainen RovanLa 11,04 +0,4 10,57 10,63 11,04 +0,3 -0,6 +0,4 P14 Keihäs 16. Matias Karjalainen RovanLa 43,34 43,34 42,68 42,81

Alkuun

********************************************************************** Espoo/Helsinki, 17-v maaottelu 26.8.2006 400 m: 4) Mikko Kelottijärvi Suomi 51,67. 4x400 m: 1) Suomi 3.21,66 (Juho Penttilä, Ville Wendelin, Mikko Kelottijärvi, Tatu Markkila) 3000 m: 2) Johanna Peiponen Suomi 10.19,77

Alkuun

********************************************************************** Muurola, Muurolan piikki pm-kilpailut 27.8.2006 M45 25km: 4) Tapani Karjalainen RoLa 1.55.26 N45 25km: 1) Lilja Hiltunen RoLa 2.41.59 N yl. 12,5km: 1) Anni Hemminki RoLa 54.54 2) Elli Hemminki RoLa 54.55 N45 12,5km: 2) Aira Peiponen RoLa 1.06.50 T19 5km: 1) Johanna Peiponen RoLa 18.30

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, XIII Ounashölkkä 26.8.2006 M40 6 km. 3) Sakari Törmanen RoLa 23.38 6) Kari Hiltunen RoLa 24.46 7) Tapani Karjalainen RoLa 25.52 M70: 4 km. 2) Kalevi Kestilä RoLa 22.18 N40: 6 km. 4) Lilja Hiltunen RoLa 33.21 T15: 3 km. 1) Anni Hakola RoLa 12.22 T13: 2 km. 2) Meri Taavettila RoLa 9.22 T11: 1 km. 1) Jenna Turpeeniemi RoLa 4.30 2) Birgitta Törmänen RoLa 4.31 P13: 2 km. 2) Tuukka Osmanen RoLa 7.38 5) Janne Turpeenniemi RoLa 8.33 P11: 2 km. 1) Aleksi Hiltunen RoLa 9.03

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, pk. kilpailut 23.8.2006 600 m P13 1. Janne Turpeenniemi, Rovaniemen Lappi 1.48,5 600 m P12 1. Ville Nikka, Rovaniemen Lappi 2.09,9 P12 Seiväs 1. Ville Nikka, Rovaniemen Lappi 180 600 m P11 1. Matti Vesterinen, Rovaniemen Lappi 2.11,1 2. Aleksi Hiltunen, Rovaniemen Lappi 2.16,5 P11 Seiväs 1. Matti Vesterinen, Rovaniemen Lappi 120 600 m T13 1. Heidi Törmänen, Rovaniemen Lappi 1.58,6 600 m T11 1. Tara-Jasmin Huhtala, Rovaniemen Lappi 2.32,3 600 m T10 1. Birgitta Törmänen, Rovaniemen Lappi 2.16,8

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi/S, Vattenfall-seuracup 15.8.2006 M17 300 m 1. Teemu Ollonen RovanLa 46,30 M17 3-loikka 1. Miika Vaara RovanLa 10.79 (-0,4) P15 300 m 3. Tuukka Osmanen RovanLa 45,06 P15 Seiväs 1. Ville Nikka RovanLa 178 P15 kuula 1. Matias Karjalainen RovanLa 11.51 P13 60 m aj (+0,2) 1. Janne Turpeenniemi RovanLa 11,43 P13 Kuula 1. Johan Vitikka RovanLa 9.73 P11 60 m aj (+0,2) 1. Matti Vesterinen RovanLa 13,68 P11 Pituus 7. Aleksi Hiltunen RovanLa 340 (+2,2) 339 (-0,2) N17 300 m 1. Johanna Peiponen RovanLa 46,61 N17 3-loikka 1. Anne Päiveröinen RovanLa 8.91 (-0,5) N17 Kiekko 3. Annu Haaranen RovanLa 16.98 T15 300 m 2. Heidi Törmänen RovanLa 48,04 T15 kuula 2. Heidi Vaara RovanLa 7.50 PT15 4 x 800 m 2. Rovaniemen Lappi 11.12,35 (Ville Nikka, Heidi Törmänen, Tuukka Osmanen, Anni Hakola) T11 60 m aj (+2,5) 2. Jenna Turpeenniemi RovanLa 11,28 4. Tara-Jasmin Huhtala RovanLa 13,05 T11 Pituus 3. Birgitta Törmänen RovanLa 325 (-0,5) T11 Keihäs 1. Suvi Oikarinen RovanLa 13.84 PT11 4 x 600 m 1. Rovaniemen Lappi 8.47,06 (Matti Vesterinen, Jenna Turpeenniemi, Aleksi Hiltunen, Birgitta Törmänen)

Alkuun

********************************************************************** Kemi, VKV:N Elokuun kisat 12.8.2006 M 400 m: 2 Mikko Kelottijärvi RoLa 50,75 M korkeus: 3 Miika Vaara RoLa 190 P13 60 lk: 0,0 3 Janne Turpeenniemi RoLa 8,28 T11 60 m lk: 0,0 6 Jenna Turpeenniemi RoLa 9,67

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, pm 17/19 8.-9.8.2006 M17 100 m Tuuli: -2,8 1. Mikko Kelottijärvi RovaLa 11,85 M17 800 m 1. Mikko Kelottijärvi RovaLa 1.59,30 M17 Keihäs 3. Matias Karjalainen RovaLa 43,50 43,50 42,80 42,60 40,06 - 39,62 4. Miika Vaara RovaLa 40,53 40,04 40,53 37,70 - - - M19 400 m 1. Toni Nikkeri RovaLa 54,25 M19 Kiekko 1. Lassi Vitikka RovaLa 30,67 29,45 28,31 29,74 30,18 - 30,67 M19 Keihäs 1. Lassi Vitikka RovaLa 41,80 - 41,80 - - - 39,48 N17 800 m 1. Johanna Peiponen RovaLa 2.25,75 N17 1500 m ej 1. Anni Hakola RovaLa 5.43,5 N17 Kiekko 2. Annu Haaranen RovaLa 19,45 16,96 19,45 - - - - 4. Anne Päiveröinen RovaLa 12,65 10,80 12,19 11,78 12,65 12,12 N17 Keihäs 1. Heidi Vaara RovaLa 24,50 24,50 - 21,34 22,90 - 22,11 M17 300 m 1. Mikko Kelottijärvi RovaLa 36,05 M17 Korkeus 1. Miika Vaara RovaLa 180 165 170 175 180 185 O O O XO XXX M17 Pituus 2. Miika Vaara RovaLa 5,54 +1,4 5,23 5,14 5,41 5,54 5,28 +1,0 +0,8 -0,4 +1,4 +1,4 3. Matias Karjalainen RovaLa 5,07 +0,5 5,02 4,93 5,07 4,86 5,05 +0,4 0,0 +0,5 +0,4 +1,7 4. Teemu Ollonen RovaLa 4,51 +0,1 4,39 4,34 4,35 4,51 4,47 0,0 +0,3 +0,1 +0,1 +0.6 M17 Kuula 2. Mikko Kelottijärvi RovaLa 9,63 - - - 9,63 8,57 8,80 M19 200 m 1. Toni Nikkeri RovaLa 24,07 M19 5000 m 1. Lassi Vitikka RovaLa 18.34,28 M19 Kuula 1. Lassi Vitikka RovaLa 11,34 11,16 0,11 11,34 - - - N17 3000 m 1. Johanna Peiponen RovaLa 10.26,12 2. Anni Hakola RovaLa 11.46,18 N17 Korkeus 2. Anne Päiveröinen RovaLa 125 120 125 130 O O XXX N17 Kuula 2. Annu Haaranen RovaLa 7,09 - 6,98 6,35 6,15 6,31 7,09 N17 Moukari 2. Annu Haaranen RovaLa 16,10 - 15,03 16,10 15,28 - 12,14

Alkuun

********************************************************************** Veteraanien SM-kisat, Kuopio 4.-6.8.2006 M50 Kuula Loppukilpailu: 7) Lauri Vitikka Rovaniemen Lappi 11.63 M50 Kiekko Loppukilpailu: 9) Lauri Vitikka Rovaniemen Lappi 32.05 M50 Keihäs Loppukilpailu: 5) Lauri Vitikka Rovaniemen Lappi 39.81 M55 400m aj. Loppukilpailu: 1) Jaakko Metsälehto Rovaniemen Lappi 1.08,74 M55 Korkeus Loppukilpailu: 1) Jaakko Metsälehto Rovaniemen Lappi 160 M70 Kuula Loppukilpailu: 1) Reino Laine Rovaniemen Lappi 13.24

Alkuun

********************************************************************** Posio, pm-sisulisäkilpailut 5.-6.8.2006 P14 Pituus 1. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 5,09 +1.5 P14 Kolmiloikka 1. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 10,77 +1.8 P14 Moukari 1. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 28,17 P14 Keihäs 1. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 45,50 P13 600 m 1. Tuukka Osmanen Rovaniemen Lappi 1.45,46 P13 1500 m 1. Tuukka Osmanen Rovaniemen Lappi 5.07,12 P13 60 m aj +1.0 1. Tuukka Osmanen Rovaniemen Lappi 11,00 P13 Korkeus 3. Tuukka Osmanen Rovaniemen Lappi 130 P12 60 m +1.1 3. Mikko Karjalainen Rovaniemen Lappi 9,16 P12 200 m +1.8 2. Mikko Karjalainen Rovaniemen Lappi 30,36 P12 Seiväs 1. Mikko Karjalainen Rovaniemen Lappi 170 P12 Kuula 1. Johan Vitikka Rovaniemen Lappi 9,55 P12 Kiekko 1. Johan Vitikka Rovaniemen Lappi 31,68 P12 Moukari 1. Johan Vitikka Rovaniemen Lappi 21,60 P12 Keihäs 1. Johan Vitikka Rovaniemen Lappi 39,95 T14 800 m 1. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 2.33,54 T14 2000 m 1. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 7.29,65 T14 Pituus 1. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 4,24 +1.7 T14 Keihäs 1. Heidi Vaara Rovaniemen Lappi 28,13 2. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 28,12 T12 60 m 1. Heidi Törmänen Rovaniemen Lappi 9,18 T12 600 m 1. Heidi Törmänen Rovaniemen Lappi 1.57,42 T10 60 m 3. Birgitta Törmänen Rovaniemen Lappi 10,29 T10 600 m 1. Birgitta Törmänen Rovaniemen Lappi 2.14,46

Alkuun

********************************************************************** 19.-30.7.2006 Veter. EM-yleisurheilu, Poznan, Puola M70 Kiekko 9 Laine, Reino M71 Finland 34.82m M70 Kuula 2 Laine, Reino M71 Finland 14.12m

Alkuun

********************************************************************** Lapua, 19-v. SM-kilpailut 29.-30.7.2006 M19 800 m 3. Toni Nikkeri RovaLa 1.58,57

Alkuun

********************************************************************** Helsinki/E, GE Money Junior Grand Prix 25.7.2006 M17 800 m 3. Mikko Kelottijärvi Rovaniemen Lappi 1.58,02

Alkuun

********************************************************************** Posio, pk. kilpailut 17.7.2006 M Kuula 2. Lassi Vitikka 1988 Rovaniemen Lappi 9,86 M19 Kiekko 2. Lassi Vitikka 1988 Rovaniemen Lappi 30,15 M19 Moukari 2. Lassi Vitikka 1988 Rovaniemen Lappi 21,56 M19 Keihäs 2. Lassi Vitikka 1988 Rovaniemen Lappi 34,93

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi/S, 10. Lapin leiskautukset 15.7.2006 M 200 m +1,4 2. Toni Nikkeri RovaLa 23,67 M Korkeus 3. Miika Vaara RovaLa 180 175 180 186 XO O XXX M17 300 m 1. Mikko Juhani Kelottijärvi RovaLa 36,92 P15 100 m Erä 1 -0,7 6. Teemu Ollonen RovaLa 13,71 P15 Pituus 1. Matias Karjalainen RovaLa 5,18 +3,9 5,09 +1,9 4,52 4,71 4,75 5,09 5,01 5,18 -2,0 +3,1 +1,8 +1,9 +1,3 +3,9 P15 Kiekko 4. Matias Karjalainen RovaLa 31,35 29,04 X 31,35 24,59 X X P15 Keihäs 1. Matias Karjalainen RovaLa 44,91 37,26 X 39,77 X 44,91 40,79 P13 60 m Erä 1 Janne Turpeenniemi RovaLa 8,24 P13 200 m +1,0 1. Janne Turpeenniemi RovaLa 27,40 P13 600 m 1. Tuukka Osmanen RovaLa 1.44,09 P13 Korkeus 1. Tuukka Osmanen RovaLa 140 120 125 130 135 140 145 O O O O O XXX T15 800 m 1. Anni Hakola RovaLa 2.30,40 T15 Keihäs 4. Anni Hakola RovaLa 22,78 19,85 X X 21,14 22,78 16,24 T13 60 m Erä 1 2. Heidi Törmänen RovaLa 9,08 T13 200 m Erä 1 +1,1 3. Heidi Törmänen RovaLa 30,44 T13 600 m 3. Heidi Törmänen RovaLa 1.58,41 T13 Pituus 10. Heidi Törmänen RovaLa 3,53 +1,7 3,53 3,48 X +1,7 +2,9 T11 60 m 1. Jenna Turpeenniemi RovaLa 9,48 T11 150 m 1. Jenna Turpeenniemi RovaLa 24,11 9. Birgitta Törmänen RovaLa 26,16 10. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 26,51 T11 600 m 4. Birgitta Törmänen RovaLa 2.14,79 T11 Pituus 3. Birgitta Törmänen RovaLa 3,51 +1,1 3,36 3,51 3,09 2,99 +2,3 +1,1 +1,0 +1,8 13. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 3,02 +1,0 2,89 2,94 3,02 X -0,9 +2,8 +1,0

Alkuun

********************************************************************** Raahe, avoimet Pohjois-Suomen veteraanikisat 8.7.06 M55 SEIVÄS 2. Jaakko Metsälehto Rovaniemen Lappi 3.00 M55 KORKEUS 1. Jaakko Metsälehto Rovaniemen Lappi 160 M70 KUULA 1. Reino Laine Rovaniemen Lappi 13.40 2. Armas Aittaniemi Rovaniemen Lappi 11.64 M55 KIEKKO 1. Jaakko Metsälehto Rovaniemen Lappi 33.92 M 70 KIEKKO 4. Armas Aittaniemi Rovaniemen Lappi 34.84 5. Reino Laine Rovaniemen Lappi 34.28

Alkuun

********************************************************************** Lapin Yu Ry, Miesten ja Naisten PM -kisat 2006
Rovaniemi, keskuskenttä 11-12.7.2006

1. päivä
M 200 m Loppukilpailu Tuuli: -3,6 1. Mikko Kelottijärvi RovaLa 24,04 5. Janne Turpeenniemi RovaLa 28,06 M 800 m Loppukilpailu 1. Mikko Kelottijärvi RovaLa 2.10,22 2. Juho Hiltunen RovaLa 2.12,89 5. Ville Nikka RovaLa 3.01,36 M 5000 m Loppukilpailu 1. Lassi Vitikka RovaLa 18.41,94 M 3000 m ej Loppukilpailu 1. Lassi Vitikka RovaLa 12.30,87 M 400 m aj Loppukilpailu 1. Jaakko Metsälehto RovaLa 1.16,42 M Korkeus Loppukilpailu 2. Miika Vaara RovaLa 180 175 180 185 XO O XXX 4. Jaakko Metsälehto RovaLa 160 145 150 155 160 165 O O O O XXX 7. Johan Vitikka RovaLa 115 105 110 115 120 XO O O XXX M Pituus Loppukilpailu 4. Matias Karjalainen RovaLa 4,86 +1,9 4,86 4,60 4,64 4,49 - 4,61 +1,9 +4,0 +4,0 +2,8 +3,6 5. Janne Turpeenniemi RovaLa 4,79 +2,4 4,79 4,73 4,79 - - - +2,4 +2,4 +6,8 7. Ville Nikka RovaLa 3,60 +3,4 3,58 +2,0 - 3,58 - 3,60 3,17 - +2,0 +3,4 +1,5 M Kuula Loppukilpailu 3. Lauri Vitikka RovaLa 9,99 - 9,79 9,99 9,87 9,90 9,53 4. Lyly Vaara RovaLa 8,51 8,36 - 8,24 8,51 - - N 200 m Loppukilpailu Tuuli: -5,5 6. Jenna Turpeenniemi RovaLa 34,12 N 800 m Loppukilpailu 1. Johanna Peiponen RovaLa 2.27,29 N 3000 m ej Loppukilpailu 1. Anni Hakola RovaLa 12.34,54 N 400 m aj Loppukilpailu 3. Jenna Turpeenniemi RovaLa 1.30,75 N Seiväs Loppukilpailu 2. Annu Haaranen RovaLa 105 105 115 125 XO XX- X N Pituus Loppukilpailu 3. Jenna Turpeenniemi RovaLa 3,72 +4,9 3,72 - - 3,32 3,68 - +4,9 +3,4 +4,4 N Kuula Loppukilpailu 4. Annu Haaranen RovaLa 6,87 5,62 6,48 6,87 6,72 6,26 5,89 N Moukari Loppukilpailu 2. Annu Haaranen RovaLa 16,17 - - 14,09 16,17 - - 2. päivä

M 100 m Loppukilpailu 1. Vili Koskiniemi RovaLa 11,48 5. Janne Turpeenniemi RovaLa 13,22 M 400 m Loppukilpailu 1. Mikko Kelottijärvi RovaLa 51,68 3. Aleksi Hiltunen RovaLa 1.28,59 M 1500 m Loppukilpailu 5. Aleksi Hiltunen RovaLa 6.32,55 M 10 000 m Loppukilpailu 1. Lassi Vitikka RovaLa 40.05,63 M Seiväs Loppukilpailu 2. Jaakko Metsälehto RovaLa 300 280 300 320 XXO O XXX M Kolmiloikka Loppukilpailu 2. Janne Turpeenniemi RovaLa 10,78 +2,1 10,78 - - - 10,65 - +2,1 +2,4 3. Matias Karjalainen RovaLa 10,57 +1,4 9,27 10,17 9,93 10,18 10,57 10,53 +1,7 +3,2 +3,2 +2,9 +1,4 +1.6 M Kiekko Loppukilpailu 5. Jaakko Metsälehto RovaLa 31,44 - 31,44 - 30,36 30,64 - M Keihäs Loppukilpailu 2. Ville Vitikka RovaLa 47,56 47,56 47,18 - - - - 4. Lassi Vitikka RovaLa 43,06 42,15 43,06 - - 41,74 41,72 7. Lauri Vitikka RovaLa 38,08 38,08 36,13 33,56 36,20 35,02 37,72 N 100 m Loppukilpailu 7. Jenna Turpeenniemi RovaLa 15,47 N 1500 m Loppukilpailu 1. Johanna Peiponen RovaLa 4.56,70 2. Anni Hakola RovaLa 5.17,78 N 10 000 m Loppukilpailu 1. Aira Peiponen RovaLa 51.21,20 N Kiekko Loppukilpailu 2. Annu Haaranen RovaLa 16,50 16,02 13,68 14,10 - 16,50 -

Alkuun

********************************************************************** VIESTINJUOKSUN SM-KILPAILUT 2006 M19 3x800 m: 2) RovLa 5.54,53 (Juho Hiltunen, Mikko Kelottijärvi, Toni Nikkeri)

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, pitkät ratamatkat 6.7.2006 P12 1500 m 2. Johan Vitikka RovaLa 5.41,10 P13 1500 m 1. Tuukka Osmanen RovaLa 5.04,10 P11 600 m 2. Aleksi Hiltunen RoLa 2.09,15 T14 2000 m 1. Anni Hakola RovaLa 7.20,10 T11 600 m 2. Jenna Turpeenniemi RovaLa 2.13,10 T10 600 m 1. Birgitta Törmänen RovaLa 2.20,10

Alkuun

********************************************************************** Vihti, veteraanien Kevätkisat 28.5.2006 M70 Keihäs 1. Veikko Kujala RovanLa 35,40

Alkuun

********************************************************************** Posio, 23. kans. Juhannuskisat 23.6.2006 M19 1500 m 1. Lassi Vitikka Rovaniemen Lappi 4.51,51 M19 Kuula 2. Lassi Vitikka Rovaniemen Lappi 11,22 M17 100 m +0.7 1. Vili Koskiniemi Rovaniemen Lappi 11,51 P15 100 m +0.2 3. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 13,04 P15 Pituus 1. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 4,99 0.7 P15 Keihäs 1. Teemu Ollonen Rovaniemen Lappi 47,66 2. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 45,92 P13 Kuula 4. Johan Vitikka Rovaniemen Lappi 9,45 P13 Keihäs 2. Johan Vitikka Rovaniemen Lappi 34,48 N17 1500 m 1. Johanna Peiponen Rovaniemen Lappi 5.05,38 T15 800 m 3. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 2.29,42 T15 Pituus 5. Anni Hakola Rovaniemen Lappi 4,29 1.4

Alkuun

********************************************************************** Pello, Kalottiottelu 1.-2.7.2006 800m, M 2. Nikkeri Toni FI 01:59,39 1500m, N/D 3 Peiponen Johanna FI 05:00,63 1500m, M 3 Kelottijärvi Mikko FI 04:14,04 4x400m, M 2 Kämä J., Nikkeri T., Kelottijärvi M., Pekkala J. FI 03:24,54

Alkuun

********************************************************************** Pudasjärvi, Pohjantähtigames 22.6.2006 M 800 m 3. Toni Nikkeri RovaLa 1.56,85 4. Mikko Kelottijärvi RovaLa 1.59,18 M19 Korkeus 3. Miika Vaara RovaLa 180 170 175 180 185 XO O XO XXX P13 600 m 2. Janne Turpeenniemi RovaLa 1.43,53 P13 60 m +2,4 1. Janne Turpeenniemi RovaLa 8,08 T11 60 m 2. Jenna Turpeenniemi RovaLa 9,24 T11 600 m 3. Jenna Turpeenniemi RovaLa 2.14,56

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, pm-viestit 27.6.2006 N17 4 x 100m 3. RoLa/ Anni Hakola, Johanna Peiponen, Heidi Törmänen, Noora Ylitervo 57.42 M17 4 x 100m 1. Matias Karjalainen, Mikko Kelottijärvi, Tuukka Osamanen, Vili Koskiniemi 48.06 M19 4 x 100m 2. RoLa/ Toni Nikkeri, Antti Haahti, Mauri Törmänen, Miika Vaara 50.81 M 4 x 100m 2. RoLa/ Tommi Nurmi, Jyri Memonen, Lassi Vitikka, Sakari Törmänen 52.81 N17 4 X 300m 1. RoLa/ Anni Hakola, Johanna Peiponen, Heidi Törmänen, Noora Ylitervo 3.13.70 M17 4 x 300m 1. Matias Karjalainen, Vili Koskiniemi, Tuukka Osmanen, Mikko Kelottijärvi 2.46.17 M19 4 x 400m 2. RoLa/ Toni Nikkeri, Antti Haahti, Mauri Törmänen, Miika Vaara 4.05.20 M 4 x 400m 2. RoLa/ Tommi Nurmi, Jyri Memonen, Lassi Vitikka, Sakari Törmänen 4.06.59 N17 3 x 800m 1. RoLa/ Anni Hakola, Johanna Peiponen, Heidi Törmänen 8.03.90 N 3 x 800m 3. RoLa/ Aira Peiponen, Jenna Turpeenniemi, Birgitta Törmänen 10.04.70 M17 3 x 800m 1. RoLa/ Mikko Kelottijärvi, Tuukka Osmanen, Janne Turpeenniemi 7.17.64 M19 3x 800m 1. RoLa/ Toni Nikkeri, Antti Haahti, Mauri Törmänen 7.27.64 M 4 x 1500m 1. RoLa/ Tommi Nurmi, Jyri Memonen, Lassi Vitikka, Sakari Törmänen 19.47.4

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi, pm-sisulisäviestit 15.6.2006 P13 4x100 m 1. RovanLa 58,12 Johan Vitikka, Matti Vesterinen, Tuukka Osmanen, Janne Turpeenniemi P13 4x600 m 1. RovanLa 8.08.83 Aleksi Hiltunen, Johan Vitikka, Tuukka Osmanen, Janne Turpeenniemi P13 4x60 m aj 1. RovanLa 52,49 Matti Vesterinen, Tuukka Osmanen, Johan Vitikka, Janne Turpeenniemi T11 4x50 m 3. RovanLa 33,12 Tara-Jasmin Huhtala, Katri Varrio, Birgitta Törmänen, Jenna Turpeenniemi T11 4x600 m 2. RovanLa 9.34,56 Tara-Jasmin Huhtala, Jenna Turpeenniemi, Katri Varrio, Birgitta Törmänen

Alkuun

********************************************************************** Rajakisat 10.6.2006 M 800 m 1. Toni Nikkeri Rovaniemen Lappi 1.57,59 2. Mikko Kelottijärvi Rovaniemen Lappi 1.59,83 3. Ossi Peltoniemi Rovaniemen Lappi 2.08,08 M korkeus 1. Miika Vaara RovanLa 185

Alkuun

********************************************************************** Veteraanien P-Suomen mestaruuskilpailut 2.4.2006 60 m M75 1. Kalevi Kestilä RovanLa 10.29 200 m M75 1. Kalevi Kestilä RovanLa 40.94 M800 M75 1. Kalevi Kestilä RovanLa 3.40.18 Kuula M70 1. Reino Laine RovanLa 12.96

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemen Kansalliset 7.6.2006 M 800 m Loppukilpailu 1. Toni Nikkeri RovaLa 1.58,58 2. Ossi Peltoniemi RovaLa 2.00,37 M Kuula Loppukilpailu 2. Lassi Vitikka RovaLa 9,76 - 9,76 - 9,74 - - M Keihäs Loppukilpailu 2. Ville Vitikka RovaLa 50,63 - 50,63 - 48,98 - - 4. Lassi Vitikka RovaLa 45,53 - 45,53 - - - 41,47 P9 40 m Loppukilpailu 8. Mika Törmänen RovaLa 7,91 P11 Pituus Loppukilpailu 7. Saku Polvela RovaLa 2,75 1,90 2,40 2,75 P13 60 m Loppukilpailu 2. Janne Turpeenniemi RovaLa 8,30 P13 Pituus Loppukilpailu 5. Janne Turpeenniemi RovaLa 4,12 +0,5 3,45 4,12 - - +1,6 +0,5 P15 100 m Loppukilpailu Tuuli: -0,3 1. Matias Karjalainen RovaLa 13,14 P15 Keihäs Loppukilpailu 2. Matias Karjalainen RovaLa 43,82 39,02 41,41 43,82 43,65 40,32 40,75 M17 100 m Loppukilpailu Tuuli: -0,5 1. Vili Koskiniemi RovaLa 11,60 M17 800 m Loppukilpailu 1. Mikko Juhani Kelottijärvi RovaLa 2.00,27 M17 Korkeus Loppukilpailu 1. Miika Vaara RovaLa 185 165 170 175 180 185 190 O O O XO O XXX T9 40 m Loppukilpailu Tuuli: -1,5 2. Birgitta Törmänen RovaLa 7,39 3. Julia Heino RovaLa 7,49 T9 Pituus Loppukilpailu 3. Julia Heino RovaLa 2,76 2,63 2,76 - T11 60 m Loppukilpailu 1. Jenna Turpeenniemi RovaLa 9,31 11. Birgitta Törmänen RovaLa 10,82 12. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 10,83 T11 600 m Loppukilpailu 6. Birgitta Törmänen RovaLa 2.18,99 9. Katri Varrio RovaLa 2.36,12 11. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 2.40,60 T11 Pituus Loppukilpailu 2. Jenna Turpeenniemi RovaLa 3,94 - 3,94 3,94 10. Birgitta Törmänen RovaLa 3,24 3,06 2,98 3,24 12. Katri Varrio RovaLa 3,11 3,11 2,94 3,06 15. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 3,04 2,65 2,98 3,04 T13 600 m Loppukilpailu 3. Heidi Törmänen RovaLa 1.57,28 T15 800 m Loppukilpailu 1. Anni Hakola RovaLa 2.31,40 T15 Pituus Loppukilpailu 2. Anni Hakola RovaLa 4,15 +2,5 4,11 4,15 4,01 4,02 3,99 3,75 +1,9 +2,5 +0,9 +1,4 +0,4 -1,0 T15 Keihäs Loppukilpailu 1. Heidi Vaara RovaLa 29,99 27,05 24,80 21,94 29,11 29,99 28,82

Alkuun

********************************************************************** Muurola, Muurola-Maastot 27.5.2006 T11 2 km: 1) Jenna Turpeenniemi RovanLa 10.28,2 P12 2 km: 4) Johan Vitikka RovanLa P13 km: 1) Tuukka Osmanen RovanLa 7.37,1 4) Janne Turpeenniemi RovanLa P17 4km: 1) Mikko Kelottijärvi RovanLa 13.11,8 T14 3 km: 1) Anni Hakola RovanLa 12.57,0 N45 3km: 4) Lilja Hiltunen RovanLa T17 4 km: 1) Johanna Peiponen RovanLa 14,08,3 M45 4 km: 3) Tapani Karjalainen RovanLa

Alkuun

********************************************************************** Oulu, Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2006 Naiset 10,3 km: 2) Johanna Peiponen RovanLa 39.43 N 50 21.1 km: 4) Peiponen Aira Rola 01.55.34

Alkuun

********************************************************************** Ruona, Miniviesti 20.5.2006 6 x 1 km: 2. Rovaniemen Lappi I 20.17 (Matti Vesterinen 3.36, Jenna Turpeenniemi 3.46, Inka Kervinen 3.30, Janne Turpeenniemi 3.07, Anni Hakola 3.06, Matias Karjalainen 3.12) 6. Rovaniemen Lappi II 22.24 (Aleksi Hiltunen 3.43, Katri Varrio 4.19, Birgitta Törmänen 4.12, Tuukka Osmanen 3.10, Heidi Törmänen 3.44, Mauri Törmänen 3.16)

Alkuun

********************************************************************** Ruona, Maantiejuoksut 20.5.2006 P9 1 km: 3. Mika Törmänen Rovanla 4.55 T11 1 km: 1. Birgitta Törmänen Rovanla 4.30 3. Tara-Jasmin Huhtala Rovanla 4.45 P11 1 km: 2. Matti Vesterinen Rovanla 3.55 3. Aleksi Hiltunen Rovanla 4.05 T15 2 km: 1. Anni Hakola Rovanla 8.16 M40 10 km: 4. Sakari Törmänen Rovanla 40.37 5. Kari Hiltunen Rovanla 43.52

Alkuun

********************************************************************** Rovaniemi/S, leirikilpailut 20.5.2006 P15 Keihäs 1. Teemu Ollonen Rovaniemen Lappi 45.47 2. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 45.03

Alkuun

********************************************************************** Toukokuun ratatonnit, Sodankylä 18.5.2006 Pojat 13 v 1) Tuukka Osmanen RoLa 3.22,8 Tytöt 14 v 1) Anni Hakola RoLa 3.20,8

Alkuun

********************************************************************** Sm-maastot Kusiaismäki, Saarijärvi 14.5.2006 M17 4km Maastojuoksu Loppukilpailu (osall. 96) 21. Mikko Kelottijärvi RovaLa 15.22 M19 6km Maastojuoksu Loppukilpailu (osall. 51) 24. Juho Hiltunen RovaLa 22.45 28. Toni Nikkeri RovaLa 22.54 47. Antti Haahti RovaLa 25.17 M19 6km Maastojuoksu Joukkuekilpailu 3. Rovaniemen Lappi 1 99 Juho Hiltunen 24 22.45 Toni Nikkeri 28 22.54 Antti Haahti 47 25.17

Alkuun

********************************************************************** XXX Lapin Lenkki Rovaniemi 7.5.06 M 7,5 km: 5) Peltoniemi Ossi RovanLa 25.43 M70 3,5 km: 4) Kestilä Kalevi RovanLa 17.46 M40 7,5 km: 5) Törmänen Sakari RovanLa 28.42 7) Karjalainen Tapani RovanLa 29.59 N60 3,5 km: 1) Severinkangas Asta RovanLa 17.36 N40 7,5 km: 2) Hiltunen Lilja RovanLa 41.36 Kuntosarja 7,5 km: 4) Peiponen Aira RovanLa 36.43 M19 7,5 km: 1) Nikkeri Toni RovanLa 26.16 M17 7,5 km: 2) Kelottijärvi Mikko RovanLa 27.18 N17 7,5 km: 1) Peiponen Johanna RovanLa 27.37 P13 3,5 km: 2) Osmanen Tuukka RovanLa 14.08 P12 3,5 km: 3) Vitikka Johan RovanLa 15.26 T10 1,0 km: 2) Törmänen Birgitta RovanLa 4.48 P9 1.0 km: 4) Törmänen Mika RovanLa 5.50 6) Meltaus Ari-Matti RovanLa 20.59 (3,5 km)

Alkuun

********************************************************************** Lohijärven Vappuhölkkä 1.5.06 Naiset puolimaraton 2 Peiponen Aira Rola 02:07:05 Naiset 17v 5 km. 1 Peiponen Johanna Rola 00:18:42

Alkuun

********************************************************************** RDS:n talvisarjajuoksun 6. osakilpailu 22.4.06 P12 2 km 7. Hermanni Hakanpää RoLa 9.16 P14 2 km 3. Leevi Hakanpää RoLa 9.16 T16 5 km 1. Johanna Peiponen RoLa 18.37 P18 5 km 1. Mikko Kelottijärvi RoLa 17.33 M20 5 km 1. Ossi Peltoniemi RoLa 17.02 3. Toni Nikkeri RoLa 17.39 M75 5 km 1. Kalevi Kestilä RoLa 26.08 M kunto 5 km 2. Sakari Törmänen RoLa 19.24 N kunto 10 km 2. Aira Peiponen RoLa 51.42

Alkuun

********************************************************************** Veteraanien MM-hallit 15.-20.03.2006, Itävalta M70 Kuula 2 Laine Reino FIN 13,48 m

Alkuun

********************************************************************** Tampere, Junior Indoor Games 11.-12.3.2006 P14 60m alkuerät Erä 3 4. Matias Karjalainen RovaLa 8,13 P14 Kolmiloikka 13. Janne Turpeenniemi RovaLa 10,02 X 9,70 10,02 P14 Kuula 13. Matias Karjalainen RovaLa 9,60 X 9,57 9,60 X P13 60 m alkuerät Erä 5 4. Janne Turpeenniemi RovaLa 8,57 P14 Pituus 14. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 5,00 5,00 4,62 4,64 4,92 P14 Keihäs 6. Matias Karjalainen Rovaniemen Lappi 40,19 39,57 38,94 40,19 P13 600 m 5. Janne Turpeenniemi Rovaniemen Lappi 1.47,99 P13 Pituus 10. Janne Turpeenniemi Rovaniemen Lappi 4,57 X X 4,57 X

Alkuun

********************************************************************** SM-hallit 17-19-22 Helsinki 4-5.3.06 M17 800 m Loppukilpailu 5. Mikko Kelottijärvi RovaLa 2.04,58 M17 Korkeus 6. Miika Vaara RovaLa 180 170 175 180 183 O O O XXX N17 1500 m Loppukilpailu 6. Johanna Peiponen RovaLa 5.06,79 M17 1500 m Loppukilpailu 6. Mikko Kelottijärvi RovaLa 4.21,23 M19 800m 5. Toni Nikkeri RovaLa 1.58,44 M22 800m Ossi Peltoniemi RovaLa 2.07,40

Alkuun

********************************************************************** RDS:n talvisarjajuoksun 5. osakilpailu 4.3.06 P14 2 km 1. Leevi Hakanpää RoLa 9.47 N 5 km 1. Minna-Maria Kangas RoLa 18.42 M75 5 km 1. Kalevi Kestilä RoLa 27.38

Alkuun

********************************************************************** SM-hallit 2006 N 3000 m 6. Minna-Maria Kangas Rovaniemen Lappi 9.54,60

Alkuun

********************************************************************** POHJOIS-SAVON HALLITONNIT KUOPIO 22.2.2006 Naiset, 1000 m: 1. Minna-Maria Kangas RovLa 2.55,60 (kkk)

Alkuun

********************************************************************** Joensuu, pm-kilpailut 19.2.2006 N 3000 m 1. Minna-Maria Kangas RovaLa 10.11,67

Alkuun

********************************************************************** Veteraanien SM-hallit 18.-19.02.2006 Helsinki M70 Kuula Finaali 1. Reino Laine RovLa 13,17 12,83 12,87 X 13,07 X 13,17

Alkuun

********************************************************************** Lapin avoimet pm-hallit 18.2.2006 M 800 m 1. Toni Nikkeri RovaLa 1.59,25 2. Mikko Kelottijärvi RovaLa 2.03,59 3. Ossi Peltoniemi RovaLa 2.06,38 P9 40 m 1. Jesper Kähkönen RovaLa 7,11 6. Nico Keskiniva RovaLa 7,59 12. Eemeli Kunnari RovaLa 9,08 P9 600 m 1. Jesper Kähkönen RovaLa 2.18,55 2. Ari-Matti Meltaus RovaLa 2.20,95 P9 Pituus 2. Jesper Kähkönen RovaLa 3,46 3,10 3,05 3,46 10. Nico Keskiniva RovaLa 2,77 2,77 2,38 2,58 14. Eemeli Kunnari RovaLa 2,35 1,88 2,35 2,27 P13 60 m 2. Janne Turpeenniemi RovaLa 8,55 P13 200 m 2. Janne Turpeenniemi RovaLa 28,37 P15 60 m 1. Matias Karjalainen RovaLa 8,17 P15 300 m 1. Matias Karjalainen RovaLa 43,07 P15 Kuula 1. Matias Karjalainen RovaLa 11,58 11,58 10,70 10,96 11,04 11,33 10,83 M17 Korkeus 1. Miika Vaara RovaLa 180 170 175 180 185 O XO XO XXX T9 40 m 3. Julia Heino RovaLa 7,80 6. Henna-Mari Piisilä RovaLa 8,08 T9 Pituus 4. Julia Heino RovaLa 2,64 2,47 2,54 2,64 T11 60 m 2. Jenna Turpeenniemi RovaLa 9,65 8. Minja Ruoho RovaLa 10,29 11. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 10,88 16. Linda Isufi RovaLa 12,51 T11 150 m 1. Jenna Turpeenniemi RovaLa 24,08 10. Tara-Jasmin Huhtala RovaLa 28,68 T11 600 m 3. Minja Ruoho RovaLa 2.22,81 T11 Pituus 1. Jenna Turpeenniemi RovaLa 4,00 4,00 3,71 3,95 5. Minja Ruoho RovaLa 3,62 3,53 3,39 3,62 T13 60 m 5. Janina Arhiboff RovaLa 9,43 T13 200 m 2. Heidi Törmänen RovaLa 32,17 T13 600 m 4. Meri Taavettila RovaLa 2.06,47 5. Heidi Törmänen RovaLa 2.07,48 9. Henna Tervo RovaLa 2.15,77 N17 800 m 1. Johanna Peiponen RovaLa 2.39,54

Alkuun

********************************************************************** Oulu, pm-kilpailut 11.-12.2.2006 M19 800 m 1. Toni Nikkeri Rovaniemen Lappi 1.59,48 4. Mikko Kelottijärvi Rovaniemen Lappi 2.03,59 M 400 m 1. Ossi Peltoniemi Rovaniemen Lappi 53,72 M 1500 m 6. Mikko Kelottijärvi Rovaniemen Lappi 4.25,73 M19 400 m 1. Toni Nikkeri Rovaniemen Lappi 51,71

Alkuun

********************************************************************** Jyväskylä, pm-kilpailut 10.2.2006 N 1300 m 3. Minna-Maria Kangas Rovaniemen Lappi 4.04,14

Alkuun

********************************************************************** Kuopio, pm-hallikilpailut 27.-28.1.2006 N 1500 m 1. Minna-Maria Kangas RovanLa 4.48,26 N 3000 m 1. Minna-Maria Kangas RovanLa 10.13,64

Alkuun

********************************************************************** RDS:n talvisarjajuoksun 4. osakilpailu 14.1.06 P14 2 km 2. Leevi Hakanpää RoLa 10.35 T16 5 km 1. Johanna Peiponen RoLa 20.25 P18 5 km 1. Mikko Kelottijärvi RoLa 18.02 N 5 km 1. Minna-Maria Kangas RoLa 19.05 M50 5 km 3. Pekka Peltoniemi RoLa 21.12 M75 5 km 1. Kalevi Kestilä RoLa 27.04 M45 10 km 9. Tapani Karjalainen RoLa 51.14 N kunto 10 km 1. Aira Peiponen RoLa 52.52

Alkuun

*********************************************************************
   

 

Alkuun

 

Ylläpito:  rola@rola.fi